CANPOL Дизајнирана пластична чаша со рачка (12+ месеци)

CANPOL 4-413 Canpol Babies Plastic Cup with Handles 4 Colors CUTE ANIMALS dizajnirana plasticna casa so racka
CANPOL Дизајнирана пластична чаша со рачка (12+ месеци)
127,00 ден.
108,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022376C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменета за деца над 12 месеци

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Содржина

Состав: Пластика.

Чашата е произведена од нетоксичен материјал и ги задоволува сите безбедносни регулативи и стандарди.

Начин на употреба: Чашата се користи за вода, сокови, млеко и други напитоци.

Начин на одржување: Измијте ја чашата пред првата и после секоја поединечна употреба. Можете да ја миете со топла вода и блага сапуница,а потоа темелно да исплакнете со топла вода. Чашата не се врие и не се стерилизира.

Предупредување: За да се избегнат евентуалните штетни последици се препорачува детето да не се движи (трча) додека ја држи чашата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се