CANPOL Дизајнирано шише со рачки (12+ месеци) 250 мл

Canpol babies narrow bottle with a handle 250ml CUTE ANIMALS 11_845 sise so racki bebe dete
CANPOL Дизајнирано шише со рачки (12+ месеци) 250 мл
193,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051370C
favorite_border

Опис на производот

  • Силиконско шише за хранење, со рачки
  • BPA FREE - Не содржи Бисфенол А
  • Наменето за деца од 12+ месеци

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: полипропилен и силикон.

Употреба: пред првата употреба, измијте ги сите делови од шишето и зовријте ги 5 минути. Ова е неопходно за да се обезбеди хигиена. Исчистете пред секоја употреба. Вриењето (подолго од препорачаното) и тврдата вода може да создадат бигор. По употреба, отстранете ги остатоците од храна, исплакнете, измијте и дезинфицирајте во пареа/електричен стерилизатор или во врела вода.

Не е препорачливо да го миете шишето во машина за миење садови бидејќи детергентите може да го оштетат производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се