CANPOL Дизајнирано стаклено шише (12+ месеци) 240 мл

Canpol babies Glass bottle with narrow neck TOYS 240ml 42_201 sise bebe dete
CANPOL Дизајнирано стаклено шише (12+ месеци) 240 мл
196,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022397C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменето за деца над 12 месеци
  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)

Canpol стакленото шишето е дизајнирано со помош на советите добиени од искусните мајки и затоа Canpol шишето ќе му овозможи на вашето дете успешно и лесно да ја замени мајчината града и да премине на исхрана од шише. Овие шишиња се користат и во периодот кога детето комбинирано се исхранува (со мајчино млеко и вештачко млеко).

  • Може да се користи за млеко, чај, сок и други напитоци.

Обликот на шишето овозможува детето само да го држи шишето, а цуцлите за овие шишиња се со идентичен облик на мајчината града. Ефективниот вентилен систем на цуцлата има антиколичен ефект (го спречува голтањето воздух при цицање и на тој начин ги намалува стомачните грчеви на детето).

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Пакување: 240 мл

Содржина

Состав: стакло, полипропилен и силикон.

Начин на одржување: Пред првата употреба измијте го шишето, а потоа ставете го во врела вода 5 минути, или стерилизирајте го во електричен стерилизатор или стерилизатор на пареа.

Предупредување: Прегледајте го внимателно производот пред секоја употреба. Повлечете ја цуцлата во сите правци, посебно ако детето има заби. Цуцлата не ја изложувајте на сончеви зраци или други извори на топлина и не ја оставајте во средство за дезинфекција повеќе отколку што е потребно бидејќи тоа може да ја омекне и оштети цуцлата.

Препорачливо е да се замени цуцлата максимум по 3 месеци употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се