CANPOL Хранилка со мрежа за овошје и зеленчук

Canpol babies Fresh Food Feeder 56_105 hranilka so mreza za ovosje i zelencuk
CANPOL Хранилка со мрежа за овошје и зеленчук
324,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
024888C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменето за деца над 6+ месеци
  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)
  • Пријател на цврстата храна

Содржина

Состав: полипропилен, полиестер.

Начин на одржување: Пред првата и по секоја следна употреба, добро измијте го производот. Мијте го со топла вода и благ детергент. Потоа темелно исплакнете го под обилен млаз вода.

Производот не го ставајте во микробранова печка, стерилизатор или врела вода.

Начин на употреба: Цврстата храна се поставува во мрежата. Добро притиснете и завртете ја рачката, за да ја фиксирате хранилката. Хранилката му овозможува на детето да јаде цврста храна без ризик од давење. Му помага на детето во процесот на осознавање на вкусот и мирисот на цврстата храна

Идеална за: замрзнато овошје, свежо овошје (лубеница, мандарини и други овошја со семки), чипс, зеленчук и уште многу други намирници.

Предупредување: Не го оставајте детето само со овој или било кој друг производ за новороденчиња. Производот се употребува само за хранење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се