CANPOL Lovi Шише со широко грло (3+ месеци) 250 мл

CANPOL Lovi Шише со широко грло (3+ месеци) 250 мл
329,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029816C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Наменето за деца од 3+ месеци
  • BPA FREE (не содржи Бисфенол А)

Lovi шишињата се наменети за родителите кои сакаат активно да го подржат развојот на своето дете уште од првиот ден, да им помогнат да го разберат светот и да им помогнат да бидат независни. Исхраната на новороденчето е исклучително важна за неговото здравје и правилниот развој и не постои сомнеж дека мајчиното млеко и неговиот состав е најдобра храна за новороденчето.

Благодарение на патентираната, иновативна технологија на повеќеслоен тенок силикон оваа динамична Lovi цуцла постојано ја менува својата форма во текот на хранењето, исто како и градата на мајката, преку проширување и скратување на должината во зависност од ритамот и интензитетот на цицање на бебето.

Уникатната форма на шише не само што овозможува соодветен и лесен начин за држење, туку помага и шишето да се движи според ритамот на цицање на вашето бебе.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: полипропилен, полиетилен, силикон.

Начин на одржување: Пред првата употреба измијте ја цуцлата и шишето со користење на нежен детергент и топла вода, потоа темелно исплакнете и ставете ги во превриена вода 5 минути. Не ги ставајте шишето и цуцлата во машина за миење садови бидејќи детегрентите можат да го оштетат производот. Не користите средства за дезинфекција или јаки детергенти.

Предупредување: Фрлете ја при првите знаци на оштетување или омекнување. Овошен сок или чај може да остават дамки на шишето/цуцлата, или да создадат бигор, но тоа не ги менува својствата на производот. Секогаш употребувајте го овој производ под надзор на возрасен. Не ја користете цуцлата како цуцла лажалка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се