CANPOL Музичка книга за играње

CANPOL babies 2_083 Soft playbook with squeaker, wild & free koala, farm animals muzicka kniga za deca bebinja
CANPOL Музичка книга за играње
211,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022382C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменета за деца над 6 месеци

Меката музичка книга за играње помага при развивање на координација на рацете и очите како и следење на вештините.

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира.

Содржина

Состав: Полимер (EVA етил винил ацетат), полиуретан, полиетилен.

Начин на употреба: Направена е од мек, неотровен материјал и шарен дизајн. Дополнителна атракција е делот за стискање сместен во внатрешноста на книгата кој испушта звук. Препорака од произведувачот е дека е наменета за деца до 3 години.

Начин на одржување: Чувајте ја играчката чиста, мијте ја со влажна крпа или сунѓер и сапуница а потоа исплакнете темелно со млака вода. Не се зоврива, не се стерилизира.  

Предупредување: Фрлете ја или заменете со нова при првите знаци на оштетување.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се