CANPOL Некапечка чаша со широко грло (6+ месеци) 120 мл

Canpol babies EasyStart Silicon Training Cup 120ml PP EXOTIC ANIMALS 35_207 casa dete bebe
CANPOL Некапечка чаша со широко грло (6+ месеци) 120 мл
257,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029815C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменето за деца над 6 месеци
  • BPA FREE (не содржи Бисфенол А)

Некапечката чаша со силиконски жлеб не ги иритира чувствителните и нежни детски непца. Специјалнo дизајнираните рачки овозможуваат лесно држење на чашата во детските рачиња. По отстранување на рачките чашата станува спортска чаша за постари деца. Чашата е изработена од полипропилен.

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Пакување: 120 мл

Содржина

Состав: полипропилен, полиетилен, силикон.

Начин на одржување: Пред првата употреба и пред секоја следна употреба измијте ги сите делови на чашата и жлебот со користење на нежен детергент, а потоа исплакнете со топла вода.

Не ги ставајте чашата и цуцлата во машина за миење садови бидејќи детегрентите можат да го оштетат производот.

Предупредување: Секогаш употребувајте го овој производ под надзор на возрасен.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се