CANPOL Ножички за бебе

canpol baby scissors 2_810 nozicki za nokti na bebe
CANPOL Ножички за бебе
122,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022380C
favorite_border

Опис на производот

Ножички за бебе изработени од нерѓосувачки челик.

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Содржина

Состав: нерѓосувачки челик, кополимер, пластика.

Начин на употреба: Поради заоблените врвови овие ножички се практични за употреба. За да ги спречите наглите движења на вашето бебе, неговите нокти сечете ги кога бебето спие.

Начин на одржување: Редовно чистите ги ножичките. Пред секоја употреба дезинфицирајте ги со алкохол.

Производот не треба да се врие и да се стерилизра.

Предупредување: Производот користете го само во присуство на возрасно лице.

Пред секоја употреба прегледајте ги ножичките. Фрлете го производот или заменете со нов при првите знаци на оштетување. Ножичките не се играчка. Кога не ги користите чувајте ги надвор од дофат на детето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се