CANPOL Ортодонтска силиконска флуоресцентна цуцла лажалка (0-6 месеци)

Canpol babies silicone soother collection night dreams, glows in the dark, A, 0-6m, 22_500 cucla lazlivka za bebe 0 - 6 meseci
CANPOL Ортодонтска силиконска флуоресцентна цуцла лажалка (0-6 месеци)
122,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023690C
favorite_border

Опис на производот

  • Ортодонтска силиконска цуцла лажалка
  • Наменето за деца од 0 - 6 месеци
  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)
  • Флуросцентна цуцла лажалка

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Пакување: 1 цуцла

Содржина

Состав: силикон, пластика, тритан кополиестер.

Начин на употреба: Карактеристики на Canpol цуцлите лажалки се стабилен проток на воздух, што лесно може да се провери со благо притискање на цуцлата (ова е исклучително важно за правилен развој на вилицата кај детето). Граничниците со дупчпиња за воздух ја спречуваат иритацијата на нежната бебешка кожа. Достапни се во различни атрактивни дизајни и бои.

Овие цуцли лажалки светат во темница (односно се флуросцентни).        

Изработени се од течен силикон, потполно безбоен и без вкус.

Начин на одржување: Пред секоја употреба измијте ја цуцлата со топла вода и благ детергент, а потоа темелно исплакнете. Не користете средства за дезинфекција или детергенти. Цуцлата не ја вријте и не ја стерилизирајте. Цуцлата не ја оставајте директно изложена на сончева светлина, во близина на некој извор на топлина или средство за дезинфекција, бидејќи така може да се оштети.

Предупредување: Никогаш не закачувајте машни или траки на цуцлата лажалка, бидејќи можно е да дојде до случајно задавување (користете специјални Canpol ланчиња за цуцли лажалки). Фрлете ја при првите знаци на оштетување. Цуцлата користете ја само под надзор на возрасно лице.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се