CANPOL Ортодонтска силиконска флуоресцентна цуцла лажалка (6 -18 месеци)

Canpol babies silicone soother collection night dreams, glows in the dark, B, 6-18m, 22_501 cucla lazlivka za bebe od 6-18 meseci
CANPOL Ортодонтска силиконска флуоресцентна цуцла лажалка (6 -18 месеци)
122,00 ден.
110,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023691C
favorite_border

Опис на производот

  • Ортодонтска силиконска цуцла лажалка
  • Наменето за деца од 6-18 месеци
  • Флуросцентна цуцла лажалка
  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Пакување: 1 цуцла

Содржина

Состав: силикон, пластика, тритан кополиестер.

Начин на употреба: Карактеристики на Canpol цуцлите лажалки се стабилен проток на воздух, што лесно може да се провери со благо притискање на цуцлата (ова е исклучително важно за правилен развој на вилицата кај детето).

Овие цуцли лажалки светат во темница (односно се флуросцентни). Изработени се од течен силикон, потполно безбоен и без вкус.

Начин на одржување: Пред секоја употреба измијте ја цуцлата со топла вода и благ детергент, а потоа темелно исплакнете. Не користете средства за дезинфекција или детергенти. Цуцлата не ја вријте и не ја стерилизирајте. Цуцлата не ја оставајте директно изложена на сончева светлина, во близина на некој извор на топлина или средство за дезинфекција, бидејќи така може да се оштети.

Предупредување: Никогаш не закачувајте машни или траки на цуцлата лажалка, бидејќи можно е да дојде до случајно задавување (користете специјални Canpol ланчиња за цуцли лажалки).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се