CANPOL Пластична чинија, 12+ месеци

Canpol babies Bowl 320ml AFRICA 4_407
CANPOL Пластична чинија, 12+ месеци
186,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041046C
favorite_border

Опис на производот

  • Пластична дизајнирана чинија
  • Наменето за деца од 12+ месеци

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Содржина

Состав: полипропилен.

Начин на употреба: Чистете ја редовно чинијата. Пред првата и по секоја употреба измијте ги сите делови во топла вода со благ детергент и добро исплакнете.

Начин на одржување: Не ја зовривајте чинијата и не ја стерилизирајте. Производот е наменет за употреба во машина за миење садови (максимум 65°С).

Чинијата може да се користи за загревање во микробранова печка (максимум 440W, 2 минути).

Не е наменета за подгревање на масна храна.

Предупредување: Секогаш користете го овој производ под надзор на возрасни. Фрлете ја при првите знаци на оштетување.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се