CANPOL Силиконска цуцла лажалка (6-18 месеци)

CANPOL Силиконска цуцла лажалка (6-18 месеци)
118,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041037C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Ортодонтска силиконска цуцла лажалка
  • Наменето за деца од 6-18 месеци
  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Пакување: 1 цуцла

Содржина

Состав: силикон, тритан кополиестер.

Карактеристики на Canpol цуцлите лажалки: добар проток на воздух, што лесно може да се провери со притискање на цуцлата лажалка (оваа функција е многу важна за оралниот развој на бебето); штитниците со вентилациони дупки помагаат да се спречи иритација на деликатната бебешка кожа.

Вид на материјали: силикон - изработен од течен силикон, целосно транспарентен и безвкусен, латекс - изработен од латекс од природна гума.

Начин на употреба: Пред првата употреба, зовријте ја цуцлата лажалка 5 минути, потоа оставете цуцлата лажалка да се излади и нежно исцедете ја водата од внатрешноста.

Начин на одржување: Измијте ја цуцлата лажалка пред секоја употреба со топла вода. Не користете никакви антибактериски средства или абразивни средства за чистење. Употребувајте цуцла лажалка 1 до 2 месеци, потоа заменете ја со нова поради безбедносни и хигиенски причини. Се препорачува прекин на употребата на цуцли лажалки кај деца на возраст од 3 години.  

Предупредување: Фрлете ја при првите знаци на оштетување. Никогаш не закачувајте ленти или врвки на цуцлата лажалка, бидејќи тоа може да предизвика задушување на детето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се