CANPOL Силиконско лигавче (6+ месеци)

Canpol Babies Silicone Bib With Pocket 51_030 ligavce
CANPOL Силиконско лигавче (6+ месеци)
299,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056068C
favorite_border

Опис на производот

Canpol Babies Silicone Bib With Pocket Силиконско лигавче.

  • Со џеб со прилагодлив затворач
  • Наменето за деца од 6 месеци 
  • Изработено од мек и безбеден силикон за заштита на бебешката облека од валкање
  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира.

Пакување: 1 лигавче.

Содржина

Употреба: Отворете со брзо кинење на кесата од фолија. Не користете ножици.

Начин на одржување: Чувајте го лигавчето чисто. Мијте го во топла вода со благ детергент, исплакнете темелно. Прелијте со врела вода. Безбедно за во машина за миење садови. За безбедноста и здравјето на вашето дете.

Предупредување: Овој производ не е играчка. Да се чува подалеку од дофат на деца, кога не се употребува. Не го оставајте лигавчето на директна сончева светлина, може да избледи или да пукне. Пластичните ќеси може да се опасни. За да се избегне опасност од задавување, чувајте го пакувањето подалеку од деца. Чувајте ги овие упатства за идна употреба. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се