CANPOL Силиконско шише за хранење (12+ месeци) 250 мл

CANPOL BABIES Africa Narrow bottle (12m+) 250 ml 59_200 sise bebe
CANPOL Силиконско шише за хранење (12+ месeци) 250 мл
173,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041043C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменето за деца од 12+ месeци
  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: полипропилен, силикон.

Начин на употреба: Пред првата употреба, измијте ги сите делови од шишето и зовријте ги 5 минути.
По употреба, отстранете ги остатоците од храна, исплакнете, измијте и дезинфицирајте во пареа/електричен стерилизатор или во врела вода.

Начин на одржување: Не е препорачливо да го миете шишето во машина за миење садови бидејќи детергентите може да го оштетат производот. Не користете никакви антибактериски агенси.

Фрлете го при првите знаци на оштетување.
Не го затегнувајте прстенот за заклучување на шишенцето, бидејќи тоа може да ја наруши вентилацијата.

Бидете особено внимателни при греење во микробранова печка.
Не ја изложувајте цуцлата лажалка на директна сончева светлина, блиску до извор на топлина или во средства за дезинфекција (раствор за стерилизација) подолго од препорачаното.

Препорачливо е да се замени цуцлата лажалка по 2 месеци од употребата.

Предупредување: Секогаш користете го овој производ под надзор на возрасни. Никогаш не го користете шишето како цуцла.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се