CANPOL Термоизолатор за шише

canpol babies  bottle insulator 9_221 termo izolator bebeski sise
CANPOL Термоизолатор за шише
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052055C
favorite_border

Опис на производот

Термоизолаторот за шишиња е дизајниран да ја одржува посакуваната температура на храната и пијалоците во шишето подолго, како и да спречи предвремено затоплување на ладни пијалоци.

Поради тоа што го забавува процесот на ладење/затоплување на храната, термоизолаторот е особено практичен додека сте излезени надвор со Вашето бебе. Надворешниот слој е направен од издржлив, нетоксичен материјал кој лесно се чисти.

Производот е опремен со рачка, што го олеснува носењето и фиксирањето на термоизолаторот за шишиња на количка. Во зависност од почетната температура на храната/течноста и атмосферските услови, термоизолаторот за шишиња ја задржува температурата на храната/течноста до 2 часа (производот не го заменува термосот).

Содржина

Состав: најлон, полиетиленска пена, алуминиумска фолија.

Начин на одржување: Одржувајте го производот чист. Површината чистете ја со сунѓер и благ детергент. Овој производ не е играчка.

Предупредување: Внимателно проверете пред секоја употреба. Фрлете при првите знаци на

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се