CANPOL Термометар за вода

Canpol Babies Dolphin Water Thermometer 2_782  termometar za voda
CANPOL Термометар за вода
189,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022381C
favorite_border

Опис на производот

  • Термометарот се користи за мерење на температурата на водата пред бањање на детето
  • Термометарот не содржи жива

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Содржина

Состав: пластика (телото на термометарот), стакло (цевката) и масло (течноста во внатрешноста на цевката).

Начин на употреба:

Како сензор за температура се користи масло.
Цевката во која се наоѓа маслото е отпорнa на потреси.

Температурата за бањање на детето треба да биде 32-37°С.
Температурата означена со снегулка означува дека водата е премногу ладна, додека температурата означена со сонце означува дека водата е премногу топла.

Начин на одржување: Пред и по секоја употреба темелно исперете го производот со благ детергент.
Производот не треба да се врие и не треба да се стерилизира.

Предупредување: При употреба на овој производ потребен е надзор на возрасна особа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се