CANPOL Водена глодалка, 0+ месеци

CANPOL Водена глодалка, 0+ месеци
109,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045317C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Наменето за деца од 0+ месеци
  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)

Содржина

Состав: PS, PP, EVA, вода

Начин на употреба: Водената глодалка се препорачува за најмалите бебиња. Помага за олеснување на болките на нежните непца во процесот на никнување на првите запчиња. Изработена од мек, висококвалитетен материјал со лабораториски испитана вода. Водените шарени глодалки имаат боја за храна во нив.

Начин на одржување: Да се чува во фрижидер. Да не се става во делот за замрзнување. Одржувајте ја играчката чиста. Да се мие со мека четка под проточна вода со благ детергент. Исплакнете добро. Да се прелие со врела вода пред првата употреба.

Да не се врие.

Да не е стерилизира. 

Предупредување: Внимателно проверете пред секоја употреба. Фрлете ја доколку е излижана, оштетена или изгризана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се