CANPOL Водена глодалка буфче

Canpol babies water teether 74_016 vodena glodalka bufza bebinja
CANPOL Водена глодалка буфче
132,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040289C
favorite_border

Опис на производот

  • BPA FREE (Не содржи Бисфенол А)

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Содржина

Состав: EVA / вода микробиолошки тестирана.

Начин на употреба: Водената глодалка се препорачува за најмалите бебиња. Помага за олеснување на болките на нежните непца во процесот на никнување на првите запчиња. Изработена од мек, висококвалитетен материјал со лабораториски испитана вода.

Начин на одржување: Да се чува во фрижидер. Да не се става во делот за замрзнување. Одржувајте ја играчката чиста. Да се мие со мека четка под проточна вода со благ детергент. Исплакнете добро. Да се прелие со врела вода пред првата употреба. Да не се врие. Да не се стерилизира.

Предупредување: Внимателно проверете пред секоја употреба. Фрлете ја доколку е излижана, оштетена или изгризана. Чувајте ги овие упатства за идна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се