CANPOL Водена глодалка пиле (0+ м)

Canpol babies Water Teether BIRDIE 74_015 vodena glodalka zabi bebe
CANPOL Водена глодалка пиле (0+ м)
123,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044392C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменето за деца од 0+ месеци
  • BPA FREE (Не содржат Бисфенол А)

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Содржина

Состав: EVA (етилен винил ацетат), дестилирана вода.

Начин на употреба: Водената глодалка се препорачува за најмалите бебиња. Помага за олеснување на болките на нежните непца во процесот на никнување на првите запчиња. Изработена од мек, висококвалитетен материјал со лабораториски испитана вода.

Начин на одржување: Да се чува во фрижидер. Да не се става во делот за замрзнување. Одржувајте ја играчката чиста. Да се мие со мека четка под проточна вода со благ детергент. Исплакнете добро. Да се прелие со врела вода пред првата употреба. Да не се врие. Да не се стерилизира.

Предупредување: Внимателно проверете пред секоја употреба. Фрлете ја доколку е излижана, оштетена или изгризана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се