CARMEX Мелем за усни класик, 7.5 г

CARMEX Мелем за усни класик, 7.5 г
197,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050138C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Број 1 балсам за усни на пазарот во САД и Европа.

  • Carmex продуктите содржат состојки со највисок квалитет на пазарот. Природните состојки како путер од какао, ланолин и пчелин восок обезбедуваат пријатна мекост на усните, помагаат при хидратација и ги прават усните здрави и мазни во текот на целата година.
  • Две природни состојки во балсамите за усни Carmex (камфор и ментол) обезбедуваат ефект на ладење и помагаат да се елиминира иритацијата на сувите, испукани усни.
  • Првично, програмата Carmex била создадена за медицински цели и се користела како многу сигурен третман во борбата против херпесите, што сè уште е една од главните карактеристики на балсамите.
  • Имаат заштитен фактор 15 % , како и сертификат за органски и природни состојки (Carmex Premium и Carmex Natural)
  • Благодарение на своите медицински својства, производите на Carmex масовно се продаваат преку фармацевтските мрежи. Имено, бласамите Carmex се прва препорака на сите фармацевти во Америка.

Уникатен рецепт кој има смирувачко и хидратантно дејство, давајќи им здрав изглед на усните. Овозможува долготрајна хидратантна нега за суви и испукани усни.

Пакување: 7.5 г

Содржина

Начин на употреба: Нанесете обилно и рамномерно на усните, особено пред и по изложување на сонце и ниски температури.

Мерки на претпазливост: погоден е само за надворешна употреба. Избегнувајте контакт со очите. Не е наменет за деца под 3 годишна возраст.

Ако се појави иритација на кожата, прекинете со употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се