CARMEX Сет цреша + класик балсам за усни 10 г + 4.25 г

CARMEX Сет цреша + класик балсам за усни 10 г + 4.25 г
408,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051822C
favorite_border

Опис на производот

Број 1 балсам за усни на пазарот во САД и Европа.

  • Carmex продуктите содржат состојки со највисок квалитет на пазарот. Природните состојки како путер од какао, ланолин и пчелин восок обезбедуваат пријатна мекост на усните, помагаат при хидратација и ги прават усните здрави и мазни во текот на целата година.
  • Две природни состојки во балсамите за усни Carmex (камфор и ментол) обезбедуваат ефект на ладење и помагаат да се елиминира иритацијата на сувите, испукани усни.
  • Првично, програмата Carmex била создадена за медицински цели и се користела како многу сигурен третман во борбата против херпесите, што сè уште е една од главните карактеристики на балсамите.
  • Имаат заштитен фактор 15 % , како и сертификат за органски и природни состојки (Carmex Premium и Carmex Natural)
  • Благодарение на своите медицински својства, производите на Carmex масовно се продаваат преку фармацевтските мрежи. Имено, бласамите Carmex се прва препорака на сите фармацевти во Америка.

Мелем за усни кој има смирувачко и хидратантно дејство, им дава здрав изглед на усните. Овозможува долготрајна хидратантна нега за суви и испукани усни.

Пакување: 10 г + 4.25 г

Содржина

Начин на употреба: нанесете обилно и рамномерно на усните, особено пред и по изложување на сонце и ниски температури.

Мерки на претпазливост: погоден е само за надворешна употреба. Избегнувајте контакт со очите. Не е наменет за деца под 3 годишна возраст.

Ако се појави иритација на кожата, прекинете со употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се