CATALYSIS Алопел пена, 100 мл

CATALYSIS Алопел пена, 100 мл
1.738,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023413C
favorite_border

Опис на производот

Alopel е производ специјално наменет за третман на опаѓање на коса, предизвикано од андрогена алопеција и алопеција ареата. Alopel делува на начин штој ги користи придобивките од молекуларната активација со што на природен начин обезбедува енергија на косата и скалпот.

  • Ги намалува негативните ефекти настанати како резултат на оксидативниот стрес, кои се создаваат во фоликулите на косата и скалпот
  • Alopel ја ревитализира косата и го регенерира склапот
  • Помага во спречување на опаѓањето на косата и го стимулира здравото растење на нова коса

 Alopel содржи состојки од растително потекло како:

  • Арника, рузмарин, поточарка и бршлен кои го спречуваат опаѓањето на косата
  • Рузмарин, жалфија, бор и бела коприва – ја контролираат секрецијата на себум на скалпот
  • Рузмарин, камилица, жалфија, бор, чичак, камилица и бела коприва – го контролораат создавањето на првут

Alopel е природен производ кој нема несакани дејства и контраиндикации.

При третман на алопеција многу е значајно да се одржува здравјето на косата и скалпот, што подразбира одржување на хигиена и отсранување на маснотиите и првутот - фактори кои директно влијаат на здравјето на косата, како и употреба на хранливи состојки кои не само што ги хранат фоликулите туку го одржуваат склапот флексибилен и здрав.

Пакување: 100 мл пена

Содржина

Состојки: вода, изобутан, алкохол денат, бутилен гликол, пропан, кокамидопропил бетаин, пропилен гликол, поликватемиум-11, декстран, ацетил тетрапептиде-3, екстракт од цвет на Trifolium Pratense, PPG-26-Boteth-26, PEG-40, хидрогенизирано рицинусово масло, апигенин, олеинска киселина, биотиноил трипептиде-1, екстракт од лист на Rosemarinus Officinalis, екстракт од цвет на Chamomilla Recuta, екстракт од цвет на Arnica Montana, екстракт од лист на Lamium Album, екстракт од лист на Salvia Officinalis, екстракт од Pinus Sylvestris, екстракт од Nasturum Officinale, екстракт од корен на Arcum Majus, екстракт од лист на Hedera Helix, екстракт од цвет на Calendula Officinalis, екстракт од цвет на Tropaeolum Majus, метилпарабен, бутилпарабен, етилпарабен, пропилпарабен, екстракт од лист на Urca Dioica, феноксиетанол, етилхексилглицерин, глицерин, натриум бензоат, калиум сорбат, екстракт од лист на Camelia Sinensis, PEG-PPG 20/6 диметикон, пантенол, камфор, натриум хијалуронат, екстракт од корен на Sophora Angusfolium, хидрокси пропил циклодекстрин, биотин, бутан.  

Предупредување: локална употреба.

Употреба - секогаш се нанесува на чист скалп. Нанесете на целата површина на скалпот 1-2 пати во текот на денот. Масирајте околу 30 секунди се додека пената целосно не се апсорбира. Не го мијте или плакнете скалпот три часа по нанесување на производот. Се препорачува производот да се употребува навечер.

Клиничките студии покажуваат дека со аплицирање на Alopel два пати на ден во тек на четири месеци има значително подобрување на состојбата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се