CATALYSIS Blue Cap Крем, 50 г

CATALYSIS Blue Cap Крем, 50 г
844,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020051C
favorite_border

Опис на производот

Blue Cap крем е формулација, специјално дизајнирана за хидратација на сува кожа со десквамации, предизвикани од разни дерматолошки процеси.

Помага во намалувањето на процесите на лупење, благодарение на уникатната формула на Blue Cap: цинк пиритион. Оваа состојка ги забавува дерматолошките процеси на овие типови состојби и го обновува природниот изглед на здрава кожа.

Може да се користи на која било област на телото каде што се индицирани симптомите.

Пакување: 50 г

Содржина

Состав: вода, изопропил палмитат, диетилхексил карбонат, сахароза кокоат, полиглицерил-3 метилглукоза дистеарат, глицерин, циклопентасилоксан, церамиде 3-церамиде 6II-церамиде 1-фитосфингозине-холестерол-натриумлауроил лактилат-ксантан гума, глицерил стеарат, пропиленгликол-диазолидинил уреа-метилпарабен-пропилпарабен, стеарил алкохол, бисаболол, метилглуцет-20, BHT, карбомер, цинк пиритионе, метилпарабен, пропилпарабен, токоферол ацетат, парфем: цинамил алкохол, бензил бензоат, кумарин, изоеугенол, хексил цинамал, бутилфенил метилпропионал, линалол, цитронелол, гераниол, алфа изометил иононе, бензил салицилат.

Употреба: Нанесете два пати на ден на проблематичната регија. Оставете да дејствува 15 минути. Потоа исплакнете со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се