CATALYSIS Blue Cap Шампон против првут, 150 мл

Catalysis Blue Cap shampoo 150ml sampon protiv prvut i seborea
CATALYSIS Blue Cap Шампон против првут, 150 мл
1.007,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037339C
favorite_border

Опис на производот

Blue Cap шампонот ви помага да се грижите за здравјето и изгледот на вашата коса кај кожа склона на проријаза.

Наменет за грижа на скалп кој е афектиран од првут, сува или масна себореа. Во случај на првут го намалува чешањето и перутањето на кожата. Ја нормализира активноста на клетките на скалпот и има позитивен ефект на растот на косата.

Се препорачува да се користи заедно со Blue Cap спреј.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат. кокамидропропил бетаин, пироктон оламин, алкохол денат, ментол. гликол дистеарат, стеарет-4, натриум хлорид, токоферил ацетат, PEG/PPG-20/6 диметикон, пропилен гликол, пентаеритритил тетра-ди-т- бутил хидроксихидроцинамат, триизопропаноламин, феноксиетанол, стилхексилглицерин, керамиди NP, керамиди AP, керамиди ЕОР Фитосфингозин, холестерол, натриум лауроил лактилат, карбомер, ксантан гума, метилпарабен, пропилпарабен, лимонска киселина, метилхлороизотиазолин и метилизотиазолин, диазолидинил уреа, натриум бензоат, калиум сорбат, парфем, хексил цинамал, линалол, лимонен.

Начин на употреба: На влажна коса, нанесете малку од шампонот и масирајте го скалпот. Исплакнете и нанесте уште еднаш. Оставете да делува околу 5 минути. Темелно исплакнете со обилен млаз вода.

Во тек на првите две недели употребувајте го шампонот најмалку 2 - 3 пати неделно.

По потреба, повторете го третманот.

Само за надворешна употреба. Пред употреба протресете.

Предупредување: Избегнувајте контакт на производот со очите. Доколку сепак се случи, исплакнете ги очите со обилен млаз вода. Во случај на несакано голтање, веднаш побарајте лекарска помош. После првото отворање да се употреби најдоцна до 12 месеци. Да се чува на места, недостапни за деца,

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се