CATALYSIS Blue Cap Шампон против првут, 150 мл

CATALYSIS Blue Cap Шампон против првут, 150 мл
959,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
037339C
favorite_border

Опис на производот

Blue Cap шампонот ви помага да се грижите за здравјето и изгледот на вашата коса кај кожа склона на проријаза.

Наменет за грижа на скалп кој е афектиран од првут, сува или масна себореа. Во случај на првут го намалува чешањето и перутањето на кожата. Ја нормализира активноста на клетките на скалпот и има позитивен ефект на растот на косата.

Се препорачува да се користи заедно со Blue Cap спреј.

Пакување: 150 мл

 

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, кокамидропропил бетаин, акрилатни кополимери, гликол дистеарат – стеарат-4, цинк пиритион, алкохол денат., натриум хлорид, PEG/PPG-20/6 диметикон, ментол, диазолидинил уреа, церамид 3 - церамид 6II - церамид I- фитосвингосин - холестерол - натриум лауроил лактилат - ксантан гума, токоферол ацетат, натриум хидроксид, натриум бензоат, калиум сорбат, динатриум EDTA, парфем хексил цинамал, Д-лимонене /дипентене /Л-лимонене, бензил салицилат.

Начин на употреба: На влажна коса, нанесете малку од шампонот и масирајте го скалпот. Исплакнете и нанесте уште еднаш. Оставете да делува околу 5 минути. Темелно исплакнете со обилен млаз вода.

Во тек на првите две недели употребувајте го шампонот најмалку 2 - 3 пати неделно.

По потреба, повторете го третманот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се