CATALYSIS Blue Cap Спреј, 50 мл

CATALYSIS Blue Cap Спреј, 50 мл
755,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028541C
favorite_border

Опис на производот

Blue Cap Спреј за сува, перутава и надразнета кожа.

Спрејот е погоден за секојдневна употреба за кожа склона кон псоријаза. Оваа хронична болест на кожата се карактеризира со појава на мали црвени дамки со области во кои дел од таа црвена кожа се лупи.

Овој производ ќе ви помогне да се ослободите од чешањето, иритацијата, лупењето и црвенилото на кожата и скалпот. Покрај тоа го подобрува изгледот на кожата и скалпот.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: изопропил миристатнатриум лаурил сулфат, пропеленти (изобутан, пропан, бутан).

Начин на употреба: Држете го канистерот на околу 15 cm оддалеченост од проблематичниот регион по можност, секогаш во исправена положба. Прснете само за лесно да го покриете критичното место.

Се препорачуваат 2-3 нанесувања на ден. Продолжете со употреба во период од една недела, по намалувањето на сушењето и исчезнувањето на првутот.

Производот се отстранува со миење. Канистерот не смее да се продупчува ниту да се пали, дури и кога е празен.

Предупредување: Избегнувајте контакт со очи и слузокожа. Доколку сепак се случи, исплакнете со обилен млаз на ладна вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се