CATALYSIS Диамел, 90 капсули

CATALYSIS DIAMEL
CATALYSIS Диамел, 90 капсули
1.204,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
035648C
favorite_border

Опис на производот

Diamel е производот наменет за подобрување на клеточната сензитивност на инсулин.

Пакување: 90 капсули

Содржина

Содржи: аскорбинска киселина 10 мг, калциум пантотенат 1 мг, пиридоксал 0.33 мг, фолна киселина 33 мкг, цијанокобаламин 0.16 мкг, цинк сулфат 6 мг, Л-карнитин 35.5 мг, орнитин 17.7 мг, Л-цистеин 14.2 мг, аргинин 35.5 мг, глицин 7.1 мг, фумарна киселина 35.5 мг, екстракт од зелена салата 152 мг, екстракт од боровинки 345 мг.

Употреба: Секогаш употребувајте го граничниот производ според препораките дадени во  упатството или како што Ви препорачал Вашиот доктор или фармацевт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се