CATALYSIS Glizigen Интимен гел, 250 мл

Catalysis Glizigen GelFREZYDERM Течност за интимна хигиена и заштита, 200 мл za intimna higiena
CATALYSIS Glizigen Интимен гел, 250 мл
793,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
019543C
favorite_border

Опис на производот

Специфична и природна формулација за нега и интимна хигиена на жени, специјално дизајнирана и адаптирана на нивните физиолошки особености. Glizigen гел содржи амониум глициризат кој поседува комплексни хигиенски карактеристики и млечна киселина која помага во одржување на природните pH вредностите на интимните делови на телото.

Хигиенски својства:

  • На природен начин, ги одржува нормалните pH вредностите на интимните делови на телото
  • Jа чисти кожата и ја одржува природната микрофлора на слузницата на половите органи
  • Ги ублажува сите видови на потешкотии, иритации и црвенило, предизвикани од депилација, користење на хигиенски влошки, синтетичка и/или тесна долна облека итн.

Пакување: 250 мл.

Содржина

Состав: вода, натриум лаурил сулфат, кокамидопропил бетаин, динатриум PEG-5 лаурилцитрат сулфосукцинат, парфем, диазолидинил уреа, млечна киселина, натриум бензоат, амониум глициризат, калиум сорбат, фитосвингосин HCl, триетаноламин.

Употреба: нанесете мала количина Глизиген гел на интимните делови и нежно исплакнете со обилно количество на вода. Во зависност од потребите, може да се користи и повеќе пати на ден.

  • Препорачан од страна на гинеколозите за секојдневна хигиена и нега
  • Со пријатен мирис и природна боја, карактеристични за амониум глициризат
  • Лесен за плакнење,не остава масен филм или непријатно чувство

Препораки за употреба:

  • За секојдневна хигиена и нега (особено за време на менструалните циклуси и бременоста)
  • По активно спортување, капење во базени или престој на плажа
  • Пред и по сексуален однос

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се