CATALYSIS Glizigen Спреј, 60 мл

Catalysis Glizigen Spray sprej za intimna higiena
CATALYSIS Glizigen Спреј, 60 мл
663,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
019541C
favorite_border

Опис на производот

GLIZIGEN производите се природни препарати со висока ефикасност во третман на кожни и генитални вирусни инфекции предизвикани од Herpes Simplex Virus (тип 1 и тип 2 ), Human Papilloma Virus и Varicella Zoster Virus со голем број на клинички тестирања. 
Со своите активни компоненти (глицеризинска киселина и сладок корен – glycyrrhiza glabra) делува антивирусно, антиулцерозно, имуномодулаторно и врши забрзана епитализација. 

Спрејот е наменет за топична употреба на кожата и за вагинална употреба. 

Нежен, природен производ наменет за нега, дезодорирање и освежување на гениталната регија.

Не содржи сапун и детергенти со што се избегнува агресивно делување врз исклучително чувствителното генитално подрачје.

Се препорачува за употреба специјално во тек на критичните денови на менструалниот циклус, при сексуални односи итн.

Пакување: 60 мл.

Содржина

Состав: вода, пропилен гликол, полисорбит 80, амониум глициризат, натриум бензоат, калиум сорбат, триетаноламин.   

Употреба: секогаш држете го спреј контејнерот во исправена положба. Нанесете, со прскање на гениталната регија. Доволни се 3-4 нанесувања на ден, но може да нанесувате и почесто ако имате потреба.

Предупредување: не нанесувајте на напукната, иритирана или надразнета кожа. Веднаш престанете со употреба при појава на осип, иритација или чувство на непријатност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се