CATALYSIS Спермотренд, 90 капсули

Catalysis Spermotrend katalizis
CATALYSIS Спермотренд, 90 капсули
1.648,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
019143C
favorite_border

Опис на производот

Идеална синергија на антиоксиданси кои помагаат во ревитализирање на спермата на природен начин.

Помага во зголемување на количината на семената течност; во зголемување на концентрацијата на сперматозоидите и нивната подвижност и помага во подобрување на сексуалното искуство.

  • Со африканска слива, амино киселини, витамини и минерали
  • Селенот придонесува за нормална сперматогенеза

 Пакување: 90 капсули                                              

Содржина

Состав: две (2) капсули содржат: фруктоза, екстракт од африканска слива (Pygeum Africanum) 200 мг, обвивка на капсулата (желатин), малтодекстрин, Л-карнитин фумарат 141 мг, Л-аргинин 100 мг, средство за зголемување на волуменот (микрокристална целулоза), витамин Ц (Л-аскорбинска киселина) 60 мг (75% ПДВ*), Витамин E (ДЛ- алфа токоферол ацетат, 50%) 44 мг (22 мг витамин Е 183.3% ПДВ*), цинк сулфат 40 мг (цинк 14.6 мг, 146% ПДВ*), витамин Б6 (Пиридоксин хидрохлорид 2 mg 142.8 ПДВ*), фолна киселина (Птероилмоноглутаминска киселина 100 mcg (100% ПДВ*), натриум селенат 40 мкг (селен 18 мкг 32.3% ПДВ*), витамин Б12 (цијанокобаламин 1 мкг (40% ПДВ*).

*препорачано дневно дозирање.

Употреба 2 капсули на ден, пред оброк.

Предупредување: Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се