C&C Manuka IAA® 15+ Мед, 250 г

C&C Manuka IAA® 15+ Мед, 250 г
3.499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
035191C
favorite_border

Опис на производот

Она што го прави манука медот различен од останатите е неговиот неверојатен нутритивен профил. Регуларниот суров мед е веќе познат по своите извонредни нутритивни својства и способностите за зајакнување на имунитетот.

 • Манука медот има хранлива содржина дури 4 пати поголема од онаа на нормалните цветни медови. Затоа и се нарекува ‘’Unique Manuka Factor (UMF)’’-Единствен Манука фактор
 • IAA 15+  е францускиот стандард за мерење на антибактериските својства на манука медот, еквивалент на Европскиот UMF стандард (Unique Manuka Factor). Тоа значи дека е направено тестирање во независна лабораторија за единствени компоненти како што се DHA и methylglyoxal – MGO
 • IAA рејтингот дава исто така гаранција дека медот е во согласност со ЕУ стандардите за мед и дека медот потекнува од диви дрва на манука

Својства на манука медот:

 • Анти-бактериски својства
 • Анти-воспалителни својства
 • Помага при грип и настинка
 • Го поттикнува здравјето на дигестивниот тракт
 • Ги смирува болките во грлото
 • Го намалува воспалението во желудникот и цревата
 • Го намалува нивото на холестерол во крвта
 • Помага при мали рани и изгореници
 • Помага при очни, ушни и синусни инфекции
 • Помага при дијабетес
 • Помага при гингивит
 • Спречување и третирање на рак

Пакување: 250 г

Содржина

Употреба: Доколку станува збор за дневна апсорпција во спречување на болки во грлото, кариес, чиреви во устата, непријатности во желудникот, дозирањето е следно: 1-2 лажички во текот на денот кај бебиња и деца, а 2-3 лажички во текот на денот кај возрасни.

Стопете го медот во устата пред да го голтнете. Почекајте 15 минути пред да појадувате.

Доколку станува збор за 7 дневен третман, дозирањето е следно 2-4 лажички во текот на денот наутро на празен стомак и пред легнување кај бебиња и деца, а 4-8 лажички наутро на празен стомак и пред легнување кај возрасни. Третманот се повторува 3-4 пати во текот на зимата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се