CEDEVITA Портокал, 900 г

CEDEVITA Портокал, 900 г
309,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052502C
favorite_border

Опис на производот

Мултивитамински напиток со вкус на портокал.

Cedevita ефикасно надополнува или целосно ја надоместува секојдневната потреба од 9 витамини: Б комплекс, Ц и E кои се од суштинско значење за урамнотежено функционирање на нашиот организам.

За разлика од другите намирници, витамините во гранулите на „цедевита“ ги задржуваат своите корисни својства, а благодарение на начинот на подготовка, секогаш ни се на дофат свежо подготвени.

Нето-тежина: 900 г

Содржина

„Цедевита“ е прехранбен додаток и извор на 9 витамини: Ц, E, Б1, Б2, Б3, Б5, Б6, Б9, Б12. Една доза (сервирање) содржи 50% од препорачаното дневно внесување витамини. 

Се подготвува непосредно пред консумација, со растворање на мултивитаминските гранули во чаша со вода со што секогаш може брзо и едноставно да ни понуди вкусен извор на витамини.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се