CERAVE Хидратантен лосион за лице и тело, 236 мл

CeraVe moisturising lotion 236ml hidratanten losion
CERAVE Хидратантен лосион за лице и тело, 236 мл
909,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054490C
favorite_border

Опис на производот

CeraVe Moisturising Lotion

  • За сува до многу сува кожа
  • За деца и возрасни
  • Хидрира и помага во обновувањето на заштитната бариера на кожата на лицето и телото
  • Содржи три есенцијални церамиди и хијалуронска киселина
  • Без мирис, некомедогена и хипоалергена формула
  • Развиено со дерматолози

Пакување: 236 мл

Содржина

Состав: Aqua/water, Glycerin, Caprylic/capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Phenoxyethanol, Polysorbate 20, Ceteareth-20,behentrimonium Methosulfate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Sodium Lauroyl Lactylate, Ethylhexylglycerin, Potassium Phosphate,disodium Edta,dipotassium Phosphate, Ceramide Np, Ceramide Ap, Phytosphingosine, Cholesterol, Xanthan Gum, Carbomer,sodium Hyaluronate, Tocopherol,ceramide Eop.

Употреба: нежно нанесете на кожата.

Не нанесувајте околу пределот на очите. Ако дојде до контакт, темелно исплакнете со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се