CERAVE Хидратантна нега за лице со СПФ30, 52 мл

CeraVe Facial Moisturising Lotion AM SPF30 52ml
CERAVE Хидратантна нега за лице со СПФ30, 52 мл
1.075,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054563C
favorite_border

Опис на производот

CeraVe Facial Moisturising Lotion

  • За нормална до сува кожа со УВБ + УВА заштита
  • Овозможува хидратација во текот на целиот ден
  • Помага во обновувањето на заштитната бариера на кожата
  • Содржи три есенцијални церамиди, ниацинамид и хијалуронска киселина
  • Без мирис, некомедогена формула, со СПФ30
  • Развиено со дерматолози

Пакување: 52 мл

Содржина

Состав: Aqua/water, Homosalate, Glycerin, Octocrylene, Ethylhexyl, Salicylate, Niacinamide, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetearyl Alcohol, Peg-100, Stearate, Glyceryl Stearate, Dimethicone , Stearic Acid, Ceramide Np, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Carbomer, Behentrimonium Methosulfate, Sodium Lauroyl Lactylate, Myristic Acid, Sodium Hyaluronate, Cholesterol, Palmitic Acid, Phenoxyethanol, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium Edta, Tocopherol, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Phytosphingosine, Ethylhexylglycerin.

Употреба: нанесете наутро на лицето и вратот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се