CERAVE SA Гел за чистење на сува и груба кожа, 236 мл

CeraVe SA Smoothing Cleanser 236ml
CERAVE SA Гел за чистење на сува и груба кожа, 236 мл
894,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054488C
favorite_border

Опис на производот

CeraVe SA Smoothing Cleanser

  • За сува и груба кожа
  • Погодно и за кожа склона кон кератоза
  • Нежно чисти и ексфолира, без нарушување на заштитната бариера на кожата
  • Нежно ги отстранува маслото, нечистотијата и шминката
  • Со три есенцијални церамиди, салицилна и хијалуронска киселина
  • Без мирис, некомедогена и хипоалергена формула
  • Развиено со дерматолози
  • За лице и тело

Пакување: 236 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Glycerin, Niacinamide, Gluconolactone, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Peg-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, Ceramide Np, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Carbomer, Calcium Gluconate, Salicylic Acid, Sodium Benzoate, Sodium Lauroyl Lactylate, Cholesterol, Phenoxyethanol, Disodium Edta, Tetrasodium Edta, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Phytosphingosine, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin.

Употреба: нанесете на влажна кожа и масирајте. Исплакнете.

Избегнувајте директен контакт со очите. Ако дојде до контакт, исплакнете темелно со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се