CHICCO Аспиратор за нос (0+ м)

CHICCO Аспиратор за нос (0+ м)
655,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022636C
favorite_border

Опис на производот

  • Аспиратор за нос со цревце

Безбеден хигиенски аспиратор за нос кој е идеален за отстранување на секретот од носот на бебето во период кога детето не е способно само да го исчисти носот.

Пакување: аспиратор со 3 анатомски нозници со филтри

Содржина

Состав: пластика, гума.

Упатство за користење:

Пред употреба добро измијте ги рацете. Ставете го делот за извелкување на флексибилната силиконска туба. Ставете го другиот крај на спојката. Вметнете го филтерот на соодветното место во аспираторот. Капнете неколку капки физиолошки раствор во носето на детето. Ставете го аспираторот во носето и повлекувајте се додека не излезе секретот. Повторете исто и со другата ноздра. Извадете го аспираторот од носето. Измијте го убаво со топла вода и благ детергент.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се