CHICCO Крема за брадавици, 30 мл

Chicco Protective Nipple Cream protects and soothes 30ml krema za bradavici
CHICCO Крема за брадавици, 30 мл
635,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
054768C
favorite_border

Опис на производот

Помага за обновување на кожата. Ја подготвува брадавицата во време на бременоста и ја храни кожата за време на хранењето.

Се користи за време на

  • Бременоста, за да ја одржува кожата хидрирана и еластична
  • Доењето и помеѓу доењата, за да се спречи црвенило и иритации на брадавиците

Со смирувачки, заштитен активен состав од екстракти од бодликава круша и листови од маслинка за да ја зачува кожата здрава. Содржи бадемово масло, керамиди и шеа путер.

Може да се дои без плакнење. Без мирис и докажано безбедна за бебињата.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав:

Aqua (Water), Hydrogenated Starch Hydrolysate, Butyrospermum Parkii Butter [butyrospermum Parkii (Shea) Butter), Dicaprylyl Ether, Cetearyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Oleyl Erucate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil (Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil) Isopropyl Palmitate, Hydrogenated Palm Glycerides, Oryza Sativa Bran Oil [oryza Sativa (Rice) Bran Oil), Garcinia Indica Seed Butter, Brassica Campestris Sterols [brassica Campestris (Rapeseed) Sterols], C10-30 Cholesterol/lanosterol Esters, 12-hexanediol, Inulin, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Tocopheryl Acetate, Cholesterol, Opuntia Ficus-Indica Stem Extract, Maltodextrin, Isocetyl Alcohol, Benzoic Acid, Olea Europaea Leaf Extract [olea Europaea (Olive) Leaf Extract), Sodium Dehydroacetate, Alpha-glucan, Oligosaccharide, Lactic Acid, Ceramide Np, Cetyl Alcohol,  

Начин на употреба: нанесете мала количина на брадавиците и градите и нежно масирајте додека целосно не се апсорбира.

Помага за обновување на кожата, благодарение на состојките добиени од екстракти од бодликава круша и листови од маслинка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се