CHICCO Perfect 5 Пластично шише со силиконска цуцла (0+ месеци), 150 мл

CHICCO Perfect 5 Пластично шише со силиконска цуцла (0+ месеци), 150 мл
645,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051842C
favorite_border

Опис на производот

Chicco Perfect 5 е шише кое природно се прилагодува на потребите на бебето.
Револуција во светот против колика која, благодарение на комбинацијата на ексклузивната цуцла Physio и иновативната мембрана Equilibrium, го поддржува физиолошкиот ритам и интензитет на бебето, помагајќи да се спречи ингестија на воздух. 

Перфект 5, анти-колик шише со двојна намена кое се адаптира на потребите на вашето бебе со новиот систем на интуитивен проток.

Мембраната на основата на шишето го регулира протокот на воздух, овозможува континуиран интензитет, правилен ритам на цицацање, спречува голтање на воздух, повраќање и грчеви.

Цуцлата совршено одговара за секое бебе.

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: пластика, силикон. 

Начина на одржување: со ладна и топла стерилизација.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се