CHICCO Perfect 5 Пластично шише со силиконска цуцла (0+ месеци), 150 мл

CHICCO Perfect 5 Пластично шише со силиконска цуцла (0+ месеци), 150 мл
525,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051842C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Chicco Perfect 5 е шише кое природно се прилагодува на потребите на бебето.
Револуција во светот против колика која, благодарение на комбинацијата на ексклузивната цуцла Physio и иновативната мембрана Equilibrium, го поддржува физиолошкиот ритам и интензитет на бебето, помагајќи да се спречи ингестија на воздух. 

Перфект 5, анти-колик шише со двојна намена кое се адаптира на потребите на вашето бебе со новиот систем на интуитивен проток.

Мембраната на основата на шишето го регулира протокот на воздух, овозможува континуиран интензитет, правилен ритам на цицацање, спречува голтање на воздух, повраќање и грчеви.

Цуцлата совршено одговара за секое бебе.

Пакување: пластично шише 150 мл

Содржина

Состав: пластика, силикон. 

Начина на одржување: со ладна и топла стерилизација.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се