CHICCO Physio Forma Air Силиконска цуцла лажалка, розова (0-6 м), 2 парчиња

CHICCO Physio Forma Orthodontic, Baby Soother Air Extra Ventilated, 0-6m, 2 pcs pink cucla lazalka
CHICCO Physio Forma Air Силиконска цуцла лажалка, розова (0-6 м), 2 парчиња
399,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029784C
favorite_border

Опис на производот

CHICCO Physio Forma Air Силиконска ортодонтска цуцла лажалка за бебиња во розова и виолетова боја (0-6 м), дизајнирана да обезбеди удобност и поддршка за бебињата.

  • 0% БПА 
  • Максимална вентилација- Physio Air Soother има повеќе отвори дизајнирани за максимален проток на воздух. Ова помага да се задржи чувствителната кожа на бебињата сува и им овозможува слободно да дишат
  • Ергономска форма- Цуцлата го следи обликот на бебешкото лице, обезбедувајќи точен простор за брадата и носето. Дизајнирана е за удобно и безбедно прилагодување
  • Заоблени рабови- Заоблените рабови на цуцлата овозможуваат нежен допир на бебешката кожа, спречувајќи иритацијата
  • Безбедносен прстен- Physio Air Soother остава правилен простор помеѓу брадата и носето на бебето, што обезбедува подобрен проток на воздух и ѝ овозможува на кожата слободно да дише
  • Гребени за непцата- мали издигнувања на врвот не лажливката каде бебето го поставува врвот од јазикот во правилна позиција туркајки нагоре со точниот притисок при цицање и голтање
  • Шуплив простор за јазикот- го распределува притисокот на непцето правилно, овозмозувајки правилен развој
  • Ултра тенкиот профил на горниот дел- овозможува да се затвори устата правилно и додека ја цица лажливката завзема природна позиција на јазикот

Chicco, брендот Physio Air Soother, е посветен на создавање производи кои се развиваат преку истражување и ги задоволуваат потребите и на бебињата и на малите деца. Без разлика дали е за смирување или за удобност, оваа лажалка има за цел да обезбеди позитивно искуство за малите. Ве молиме имајте предвид дека Physio Air Soother е достапен за различни возрасти и дизајни, така што можете да го изберете оној кој најдобро одговара на потребите на вашето бебе.

Пакување: 2 цуцли.

Содржина

Состав: силикон.

Инструкции за употреба: Пред првата употреба треба да ја оставите 5 минути во зовриена вода, потоа оставете да се олади и одстранете ја водата навлезена во гумениот дел со нејзно стискање. Чистете ја лажливката пред секоја употреба и проверете ја да не е оштетена.

Лажливките може да бидат стерилизирани со ладна и топла стерилизација. Не ја топете во благи и медицински супстанции бидејки може да предизвикаат кариес.

Од хигиенски и безбедносни причини лажливката треба да се менува после месец или два.

Доколку детето је стави целата лажливка во уста НЕ КРЕВАЈТЕ ПАНИКА, бидејки лажливката не можат да ја голтнат бидејки е дизајниране така да се избегне тој ризик и едноставно одстранете ја од устата на детето.

Чистење: лажливката не ја мијте во машина за садови туку мијте ја рачно. Ако не ја употребувате, кренете ја на суво и чисто место подалеку од директна сончева енергија. Лажливките направени од природна гума може да предизвикват алергиска реакција.

Предупредување за безбедноста на вашето дете: Не закачувајте ленти и врвки за лажливката бидејки детето може да се задави со нив.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се