CHICCO Physio Forma Mini Soft Силиконска цуцла лажалка, сина, (0-2 м), 2 парчиња

CHICCO Physio Forma Orthodontic, Baby Soother Mini Soft silicone 0-2m, 2pcs blue cucla lazalka za bebinja sina
CHICCO Physio Forma Mini Soft Силиконска цуцла лажалка, сина, (0-2 м), 2 парчиња
525,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
055177C
favorite_border

Опис на производот

CHICCO Physio Forma Mini Soft Силиконска ортодонтска цуцла лажалка за бебиња во бела и сина боја (0-2 м)

  • 0% БПА 
  • Гребени за непцата- мали издигнувања на врвот не лажливката каде бебето го поставува врвот од јазикот во правилна позиција туркајки нагоре со точниот притисок при цицање и голтање
  • Шуплив простор за јазикот го распределува притисокот на непцето правилно, овозмозувајки правилен развој
  • Ултра тенкиот профил на горниот дел овозможува да се затвори устата правилно и додека ја цица лажливката завзема природна позиција на јазикот

Пакување: 2 цуцли

Содржина

Состав: силикон.

Инструкции за употреба: Пред првата употреба треба да ја оставите 5 минути во зовриена вода, потоа оставете да се олади и одстранете ја водата навлезена во гумениот дел со нејзно стискање. Чистете ја лажливката пред секоја употреба и проверете ја да не е оштетена.

Лажливките може да бидат стерилизирани со ладна и топла стерилизација. Не ја топете во благи и медицински супстанции бидејки може да предизвикаат кариес.

Од хигиенски и безбедносни причини лажливката треба да се менува после месец или два.

Доколку детето је стави целата лажливка во уста НЕ КРЕВАЈТЕ ПАНИКА, бидејки лажливката не можат да ја голтнат бидејки е дизајниране така да се избегне тој ризик и едноставно одстранете ја од устата на детето.

Чистење: лажливката не ја мијте во машина за садови туку мијте ја рачно. Ако не ја употребувате, кренете ја на суво и чисто место подалеку од директа сончева енергија. Лажливките направени од природна гума може да предизвикват алергиска реакција.

Предупредување за безбедноста на вашето дете: Не закачувајте ленти и врвки за лажливката бидејки детето може да се задави со нив.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се