CHICCO Пластично сино шише (0+ м) 150 мл

CHICCO Пластично сино шише (0+ м) 150 мл
455,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
039328C
favorite_border

Опис на производот

Пластично шише со силиконска цуцла со спор проток. Шише со двојна намена, кое се адаптира на потребите на Вашето бебе, благодарение на новиот систем на интуитивен проток. Еквилибриум мембраната го регулира протокот на воздух со што спречува голтање на воздух, грчеви и повраќање со што му нуди на бебето природен начин на цицање.

Изработено од полипропилен, пластичен материјал каде што е избегнат Бисфенол А.

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: пластика и силикон.

Начин на одржување: со ладна и топла стерилизација.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се