CHICCO Рол-он за освежување и природна заштита од комарци, 60 мл

CHICCO Natural Roll on Protective refreshing moisturising, Eucalyptus Citronella, 2m+ rolon za zastita od komarci
CHICCO Рол-он за освежување и природна заштита од комарци, 60 мл
399,00 ден.
319,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043809C
favorite_border

Опис на производот

Рол-он за освежување и природна заштита од комарци. Идеално од најмала возраст (2+ месеци). Ја освежува и ја штити бебешката кожа. До 95% состојки од природно потекло. Со есенцијални масла од еукалиптус, цитронела и нијаулин., овој производ на природен начин заштитува од комарци. Брзо се апсорбира и не остава масни траги.

  • Деликатен мирис
  • Дерматолошки тестирано на чувствителна кожа
  • Не содржи алкохол

Ве молиме прочитајте го упатството и предупредувањата пред употреба.

Пакување: 60 мл

Содржина

Состав: Aqua (Water), Carapa Guaianensis Seed Oil, Glycerin, Oleyl Erucate, Polyglyceryl-6 Stearate, Diethylhexyl Carbonate, 1,2-Hexanediol, Glyceryl Stearate, Betaine, Opuntia Ficus-indica Stem Extract, Xanthan Gum, Sodium Benzoate, Polyglyceryl-6 Behenate, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Eucalyptus Citriodora Oil*, Citric Acid, Melia Azadirachta Seed Oil, Sodium Dehydroacetate, Panthenol, Propylene Glycol, Melaleuca Viridiflora Leaf Oil, Chamomilla Recutita Flower Extract [Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract]*, Cymbopogon Winterianus Herb Oil, Citronellol, Geraniol, Limonene, Tocopherol, Linalool, Eugenol, Potassium Sorbate.

*од органско производство

Упатство за користење: Нанесете од гелот на деловите на телото кои сакате да ги заштитите и нежно масирајте на кожата се додека не се апсорбира целосно.

Избегнете контакт со очи, уста и нос. 

Чувајте подалеку од дофат на децата.

Нанесете внимателно на осетлива и детска кожа која не треба да се третираат многу често.

Не користете на изгребана кожа и посекотина. Кај осетлива кожа може да предизвика иритации.

Само за надворешна употреба. Протресете пред употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се