CHICCO Силиконска глодалка авокадо, зелена боја (2+м)

chicco silicone pleasant to chew all soft Avocado Teether 2m+ silikonska glodalka avokado za bebe 2 meseci
CHICCO Силиконска глодалка авокадо, зелена боја (2+м)
359,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054762C
favorite_border

Опис на производот

Лесна, мека, смирувачка глодалка за непцата на бебето направена од силикон. 

Глодалките на Chicco нудат многу можности, грижејќи се за непцата и овозможувајќи физиолошко растење на забите, бидејќи се дизајнирани за сите делови од устата, направени за користење според моторните вештини на детето, благодарение на различните форми, материјали и текстури.

Пријатна за џвакање со различни текстури за масирање на непцата. Едноставна за држење благодарение на големата дупка.

  • 0% БПА

Пакување: 1 глодалка

Содржина

Состав: 100% мек силикон

Одржување: Мијте ја со средство за миење садови и исплакнете темелно. Може да се стерилизира со ладна и топла стерилизација. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се