CHICCO Силиконска глодалка игуана, тиркизна боја (2+м)

chicco silicone soft bristles for teething gels super soft Iguana Teether 2m+ turquoise color for boy silikonska glodalka iguana tirkizna boja za maski
CHICCO Силиконска глодалка игуана, тиркизна боја (2+м)
359,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054765C
favorite_border

Опис на производот

Мека, смирувачка глодалка за непцата на бебето направена од силикон. Самите делови за глодање се идеални за користење гел за гингива.

Глодалките на Chicco нудат многу можности, грижејќи се за непцата и овозможувајќи физиолошко растење на забите, бидејќи се дизајнирани за сите делови од устата, направени за користење според моторните вештини на детето, благодарение на различните форми, материјали и текстури.

Идеални за масажа и чистење на непцата. Различни текстури за масирање на болните непца.

  • 0% БПА

Пакување: 1 глодалка

Содржина

Состав: 100% мек силикон

Одржување: Мијте ја со средство за миење садови и исплакнете темелно. Може да се стерилизира со ладна и топла стерилизација. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се