CHICCO Сино стаклено шише со силиконска цуцла (0+ месеци), 150 мл

CHICCO Сино стаклено шише со силиконска цуцла (0+ месеци), 150 мл
675,00 ден.
608,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046451C
favorite_border

Опис на производот

  • Well- Being шише - целосна заштита на Вашите бебиња од колики (грчеви) и надразливост

Зошто ова шише да биде Ваш избор:

Напредниот систем против грчеви е со докажан ефект, дизајниран е така што поседува вентил против грчеви кој спречува од голтање на воздух, помага во редуцирање на надразливоста, како и грчевите кои се појавуваат после оброкот.
Mum effect – ексклузивната обработка ја прави цуцлата екстра мека и пријатна.

Шишињата се достапни со каучукови и силиконски цуцли. Цуцлата од силикон е транспарентна и мека. Силиконот е хигиенски материјал. Тој не абсорбира мириси и вкусовии не ја губи својата форма дури и при повторени стерилизации.

Нова линија изработена од природно, чисто стакло каде што е избегнат Биспхенол А.

Препорачано за бебиња во првите месеци, благодарение на неговите карактеристики ја задржува топлината подолго време.

Пакување: 150 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се