CHICCO Стаклено розово шише со силиконска цуцла (од 0+ месеци) 240 мл

CHICCO Стаклено розово шише со силиконска цуцла (од 0+ месеци) 240 мл
745,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
018044C
favorite_border

Опис на производот

Well- Being шише - целосна заштита на Вашите бебиња од колики (грчеви) и надразливост. Зошто ова шише да биде Ваш избор:

  • Напредниот систем против грчеви е со докажан ефект
  • Дизајниран е така што поседува вентил против грчеви кој спречува голтање на воздух, помага во редуцирање на надразливоста, како и грчевите кои се појавуваат после оброкот
  • Mum Effect – ексклузивната обработка ја прави цуцлата екстра мека и пријатна
  • Шишињата се достапни со каучукови и силиконски цуцли
  • Цуцлата од силикон е транспарентна и мека. Силиконот е хигиенски материјал. Тој не апсорбира мириси и вкусовии, не ја губи својата форма дури и при повторени стерилизации. Нова линија   изработена од природно, чисто стакло каде што е избегнат Биспхенол А
  • Препорачано за бебиња во првите месеци, благодарение на неговите карактеристики ја задржува топлината подолго време  

Пакување: 240 мл            

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се