CHICCO Влажни марамчиња за хигиена на гради, 72 парчиња

chicco breast cleaning wipes, 72 pcs maramcinja za cistenje brisenje gradi doilki bradavici
CHICCO Влажни марамчиња за хигиена на гради, 72 парчиња
369,00 ден.
295,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
054767C
favorite_border

Опис на производот

Ја навлажнуваат и ја штитатат кожата. Содржат витамин Е и глицерин кои ја хидрираат кожата. Содржат активен пробиотик кој ја штити и јакне добрата микрофлора за заштита, безбедност и ефикасност.

Може да се употребуваат пред и после доење. Нема потреба од измивање пред доење.

  • 0% парабени и феноксиетанол
  • Без алкохол
  • Без мирис
  • Микробиолошки и дерматолошки тестирано во Европски Дерматолошки Институт
  • Хипоалергени

Пакување: 72 марамчиња

Содржина

Состав: вода, глицерин, ксилитол, полисорбат 20, токоферил ацетат, содиум бензоат, инулин, бензоик ацид, алантион. 

Начин на употреба: Се употребуваат пред и после доење.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се