CHICCO Well Being Пластично сино шише со силиконска цуцла (2+ месеци), 250 мл

Chicco Well-BEING Anti Colic Baby Bottle Medium 2+ sise medium sino
CHICCO Well Being Пластично сино шише со силиконска цуцла (2+ месеци), 250 мл
495,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029783C
favorite_border

Опис на производот

Целосна заштита на Вашите бебиња од колики (грчеви) и надразливост.
Зошто ова шише да биде Ваш избор:

  • Напредниот систем против грчеви е со докажан ефект: дизајниран е така што поседува вентил против грчеви кој спречува голтање на воздух, помага во редуцирање на надразливоста, како и грчевите кои се појавуваат после оброкот
  • MUM EFFECT – ексклузивната обработка ја прави цуцлата екстра мека и пријатна
  • Одобрен од мајките – тестирано на бебиња, одобрено од мајките ( 9 од 10 мајки ги избраа токму овие шишиња)

Шишето е достапно со силиконска цуцла.
Цуцлата од силикон е транспарентна и мека. Силиконот е хигиенски материјал. Тој не абсорбира мириси и вкусови и не ја губи својата форма дури и при повторени стерилизации.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: пластика, силикон 0% BPA.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се