COLGATE Cavity Protection Паста за заби за заштита од кариес, 75 мл

colgate toothpaste cavity protection 75 ml pasta za zabi so zastita od karies
COLGATE Cavity Protection Паста за заби за заштита од кариес, 75 мл
47,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054910C
favorite_border

Опис на производот

Паста за заби Cavity Protection со својата формула со калциум, продира меѓу забите и околу нив и дава заштита од кариес овозмоувајќи:

  • Посилни заби
  • Свеж здив
  • Побели заби

Содржи натриум монофлуорофосфат

Пакување: 75 мл

Содржина

Состав: Calcium Carbonate, Aqua, Sorbitol, Sodium Lauryl Sulfate, Hydrated Silica, Sodium Monofluorophosphate, Aroma, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Sodium Carbonate, Benzyl Alcohol, Sodium Saccharin, Sodium Bicarbonate.

Употреба: Возрасни и деца, но за децата под 6 години се препорачува да се користи количина на паста со големина на грашок со надзор на постари лица за да се намали голтањето на пастата. Децата мора да плукнат и да ја исплакнат устата по миењето.

Ако користите додатоци на флуор, консултирајте се со стоматолог или лекар/педијатар

Не ја голтајте пастата.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се